Рубрика: Разное

Екскаватори. Характеристики і плани на майбутнє

01 Дек 2013

47290298_w640_h640_hikiekskavatoryibuldozeryi

Сучасні виробники спецтехніки із року в рік поповнюють свій асортимент новими розробками. Не оминають вони своєю увагою і таку машину, як екскаватор. Ця спецтехніка пройшла достатньо довгий шлях еволюції і сьогодні може дивувати покупців, які знаються на новітніх технологіях.

Основні характеристики екскаваторів

Сьогодні на ринку представлені дві основних групи екскаваторів:

  • машини періодичної дії одноковшові,
  • машини багатоковшеві безперервної дії.

Відрізняють дані машини також і ходом. А він може бути у екскаваторів колісним, гусеничним.

Щодо ємності цієї спецтехніки, то вона залежить від потужності машин. Так, в універсальних екскаваторів ці показники можуть біти від 0,15 до 4 кубічних метрів. Якщо ж машина вирізняється підвищеною потужністю, то слід говорити про 4-35 кубометрів.

Вага для одноковшових екскаваторів може варіюватись в межах від 2 до 4500 тонн.

Сучасний асортимент даної спецтехніки також змушує робити вибір і по такому критерію, як «місткість ковша». А вона може бути дуже різною: це можуть бути ковші і в 0,15 кубометрів, і в 3 кубічних метри.

Сучасні екскаватори, які запропоновані, як одноковшеві, мають універсальне призначення. Та це ні в якому разі не обмежує замовника. Він, згідно своїх потреб може доукомплектувати свої екскаватори найрізноманітнішим робочим устаткуванням: це може бути і пряма лопата, і зворотна лопата, грейфер, драглайн, копер.

Але така можливість обладнання додатковим інструментом властива не всім екскаваторам. Так, наприклад, в тих машинах, де передбачені ковші великої місткості, більше 3 чи 4 кубометрів, є можливість використання лише одного виду робочого устаткування. Мова йде про пряму або зворотну лопату.

Щодо багатоковшевих екскаваторів, то вони найчастіше виконуються на гусеничному ходу. Не виключення – і колісні рішення, але їх застосовують дуже рідко і, в основному, в якості канавокопачів чи навантажувачів.

Ємність багатоковшевих екскаваторів може дуже різнитись, так наприклад ці показники можуть бути і в 10 літрів, і в 1600.

Чого можна чекати від екскаваторів?

Як і дизельний генератор, так і екскаватор постійно вдосконалюється. Тому сьогодні розробники цієї будівельної техніки, потенційні її замовники відверто говорять проте, як в майбутньому вона може розвиватись.

Сьогодні відмічають дві головні тенденції. Перш за все, говорять про їх спеціалізацію. А це значить, що в планах – створення машин, які будуть виконувати спеціалізовану роботу. Зокрема, це стосується агрегатів, які вирізняються високими показниками потужності ї продуктивності.

Другий шлях розвитку екскаваторів – це шлях їх універсалізації. Це говорить про можливість обладнання всіх машин додатковим обладнанням, що дозволить одній машині виконувати цілий комплекс робіт. Але при цьому має бути виконана одна дуже важлива умова: все додаткове обладнання має бути замінене за дуже короткий строк.